KarkonoszeTour zd

Dnia 30 maja 2014 roku Gmina Nowogrodziec witała uczestników VI etapu XXII Edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour 2014. Czołówka kolarstwa z Polski oraz krajów sąsiednich została powitana przez naszych Mieszkańców dopingującymi okrzykami i oklaskami.
Mieszkańcy Gminy Nowogrodziec kibicowali kolarzom w Nowej Wsi, Zebrzydowej, Czernej, Wykrotach, Godzieszowie. Następnie peleton przejechał przez Jeleniów i Czerwoną Wodę. Około godziny 14.30 kolarze powrócili do naszej gminy. Uczestnicy Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour 2014 przejechali przez miejscowości Godzieszów, Wykroty, Czerna, Zebrzydowa, Nowogrodziec (ulice 1 Maja, Bolesławiecka, Rynek, Krótka, Sienkiewicza), Milików i Gościszów. W Rynku została rozegrana Lotna Premia, którą wygrał Pan Junger Jan Niklas z Niemiec, zawodnik nr 47. Niestety na trasie VI etapu na km 130 wypadkowi uległ zawodnik nr 73 Viktorin Vaclav z Czech i został odwieziony do szpitala.

Tegoroczny wyścig jest ujęty w prestiżowym cyklu wyścigów kolarskich ProLiga, który skupia najważniejsze imprezy kolarskie w Polsce.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie dziękuję wszystkim Mieszkańcom Gminy i Miasta Nowogrodziec, którzy witali na terenie naszej gminy uczestników wyjątkowej imprezy sportowej - XXII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego BAŁTYK – KARKONOSZE TOUR, dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji i przebiegu wydarzenia sportowego wysokiej rangi!

Przedstawiamy Państwu wyniki - klasyfikacja generalna po VI etapie

 

A.Veer