Festiwal Sportu zd

W niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku, w ramach obchodów VII Jarmarku Garncarskiego Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą, na Stadionie Miejskim w Nowogrodźcu odbył się Gminny Festiwal Sportu. Gościem Specjalnym II edycji Festiwalu Sportu był Pan Piotr Świerczewski, były piłkarz reprezentacji Polski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony. Pan Piotr Świerczewski wygłosił prelekcję dla zgromadzonych na stadionie mieszkańców naszej gminy. Wybitny reprezentant Polski Piotr Świerczewski opowiedział o historii polskiej piłki nożnej, o swoich sukcesach, o karierze zawodowej w klubach polskich i zagranicznych. Chętnie rozmawiał z mieszkańcami, poświęcając szczególną uwagę młodym piłkarzom, odpowiadając na wszystkie pytania, udzielając rad, życząc wytrwałości, zdrowia, sił i sukcesów sportowych.

Podczas Gminnego Festiwalu Sportu odbył się Turniej Piłkarski Żaków o Puchar Burmistrza Nowogrodźca, w którym wzięły udział drużyny z Nowogrodźca, Wykrot, Zawidowa, Bolesławca, Lubania. Zwyciężyła drużyna Żaków „Łużyce Lubań”.

Dla dzieci działała Akademia rowerowa Jonasza Pakulskiego, uczestnika programu telewizyjnego „Mam Talent”. Dzieci miały możliwość nauczyć się zasad prawidłowego i  bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach, czyniąc to pod okiem instruktorów.

Nie obeszło się bez Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora GCKiS Nowogrodziec dla zawodników w wieku od lat 1 do 101. Sędzią głównym Turnieju był Pan Zbigniew Kaźmierski z Bolesławca.

W nowogrodzieckim skateparku odbył się pokaz połączony z warsztatami jazdy na deskorolce. Wykonawcą pokazu był Pan Sebastian Sarysz - Mistrz Polski w jeździe na deskorolce.

Impreza łącząca sportową rywalizację z radosną, rodzinną atmosferą, przyciągnęła dużo rodzin z dziećmi, młodzież, którzy aktywnie i bezpiecznie spędzili czas podczas Festiwalu Sportu w Nowogrodźcu! 

Festiwal Sportu zdjęcia1

Festiwal Sportu zdjęcia2

Festiwal Sportu zdjęcia3