>>Relacja fotograficzna - 3 Dzień Festiwalu<<

>>Relacja filmowa<<

7 września br. w Nowogrodźcu w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się kolejny koncert w ramach obchodów Jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla". Tego wieczoru nowogrodziecka publiczność miała możliwość wysłuchania mistrzowskiej gry wybitnego niemieckiego organisty - profesora Hochschule für Musik w Detmold, członka Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk, dyrektora Towarzystwa Bachowskiego (Neue Bachgesellschaft) w Lipsku Pana Gerharda Weinbergera.

Artysta zaproponował publiczności wyjątkowy program pn. WIRTUOZ I KRÓLEWSKI INSTRUMENT, składający się z utworów: Ferenca Liszta Wariacje na temat basso continuo z kantaty „Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen” Johanna Sebastiana Bacha, Maxa Regera Ave Maria op. 80 nr 5, Karla Waltera Hymny maryjne, Josefa Rennera Temat z wariacjami op. 58, Ferenca Liszta Preludium i fuga na temat B-A-C-H oraz własną improwizację na tematy z polskich pieśni religijnych i patriotycznych. Był to wyjątkowo dobrany program artystyczny, a szczególny akcent na tematyce polskiej został doceniony przez wdzięczną nowogrodziecką publiczność, która nagrodziła Artystę długimi, gromkimi brawami.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie dziękuje wszystkim Mieszkańcom Gminy i Miasta Nowogrodziec i Gościom, którzy wzięli udział w kolejnym dniu X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Muzyka u J.I. Schnabla" oraz zaprasza serdecznie na sobotnie i niedzielne spotkania z muzyką!

Dzisiaj, 8 września, o godzinie 19.00 w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu – Koncert pn. IDEALNIE WSPÓŁBRZMIĄCY w wykonaniu znakomitego zespołu wokalnego śpiewającego a cappella AFFABRE (CONCINUI) – The Chamber Singers.

Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie!

Zachęcamy do zaglądania na stronę festiwalu pod adresem: www.festiwal.nowogrodziec.pl