zdjęcie www

Miło nam poinformować, że z końcem lipca zakończył się montaż kolejnych urządzeń siłowni zewnętrznej, z których mogą korzystać wszyscy Mieszkańcy Gminy.

W Nowogrodźcu siłownia powstała przy ogrodzeniu boiska sportowego ORLIK. Zamontowanych zostało łącznie 9 podwójnych urządzeń na nawierzchni z kostki betonowej. Urządzenia zostały dobrane w taki sposób, aby możliwy był trening wszystkich partii ciała. W Nowej Wsi, przy placu zabaw w 2016 r. zostały zamontowane 3 podwójne urządzenia, w roku bieżącym oddano do użytku jeszcze 2 podwójne: wioślarz + rower oraz biegacz + twister. Ułożona została również nawierzchnia z kostki betonowej. Za ogrodzeniem nowego placu zabaw w Parzycach zamontowanych zostało 7 podwójnych urządzeń, w związku z czym do dyspozycji Mieszkańców pozostaje 14 różnych urządzeń. Nowa siłownia powstała również w Zebrzydowej. Na terenie boiska sportowego znajduje się 5 podwójnych urządzeń: prasa nożna + wyciąg górny, stepper + twister, biegacz + orbitrek, rower + surfer, wioślarz + krzesło do wyciskania. We wszystkich lokalizacjach zamontowane zostały również tablice z regulaminem korzystania z siłowni.         

Budowa siłowni w Nowogrodźcu sfinansowana została w całości z budżetu Gminy Nowogrodziec, natomiast pozostałe - z Funduszy Sołeckich.

Zachęcamy do korzystania z urządzeń. Jest to przyjemna forma spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Dodatkowym atutem jest fakt, iż z urządzeń można korzystać bez żadnych opłat. Ćwiczenia na urządzeniach są łatwe, przyjemne i dostępne dla każdego. Każdy, niezależnie od wieku, bez żadnych problemów może korzystać z urządzeń, ponieważ na każdym z nich umieszczona jest szczegółowa instrukcja użytkowania.