Tomasz Bochenek, świat już o nim usłyszał, a z całą pewnością usłyszy jeszcze więcej. Młody artysta, wychowanek Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, to nieprzeciętnie utalentowany recytator.

Aby stanąć na scenie wykonał tytaniczną pracę pod kierunkiem swojej wychowawczyni i rodziców. Dziś jest pewny siebie, ekspresyjny, zachwyca publiczność i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. Benefis Tomasza Bochenka – Teatr Stary w Bolesławcu<<

Peczenica w Gościszowie to tradycyjne święto Pieczonego Prosiaka, które odbywa się już od niemal dwóch dekad. Wspaniałe, regionalne jedzenie, występy zespołów lokalnych i wielu zaproszonych, konkursy i turnieje, atrakcje dla dzieci oraz świetna zabawa do białego rana – tak jest każdego roku w Gościszowie.

>>Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji TV Łużyce pt. PECENICA – Gościszów 2018<<

Utworzenie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie jest efektem wejścia w życie nowych przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz towarzyszących jej regulacji prawa miejscowego.

Celem działania zespołu jest koordynowanie systemu przeciwdziałania przemocy domowej na najniższym szczeblu samorządu terytorialnego - w obszarze gminy.

>>Informacja o działaniach - MGOPS w Nowogrodźcu<<